In Memoriam Kora !

stronaKolejna niezwykła muzyczna podróż przed nami !  Tym razem w Muzeum Okręgowym w Koninie spotkamy się z muzyką ikony polskiego rocka – Korą. Piosenki tej wybitnej artystki zaśpiewa w koncercie In Memoriam Kora - ,,Miłość to wieczna tęsknota” Dominika Sarnowska. Jej instruktorką jest Sylwia Dziardziel. Dominice będzie towarzyszył zespół TMS, składający się z muzyków rockowych z całej Polski.

Zaproszenia do odbioru od jutra popołudniu w MDK i w muzeum. Organizatorem koncertu jest Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie, Muzeum Okręgowe w Koninie oraz Miasto Konin.

,,O zmarłej 28 lipca 2018 Korze mówi się dziś jak o legendzie. Media przypominają, choć tak naprawdę nigdy nie zapomniały, jej utwory, wypowiedzi, stylizacje. Kora broniła prawa do równości wszystkich, hołdowała demokracji, zarażała miłością. Z wielkiej popularności korzystała w słusznej sprawie. Jako jurorka programu "Must Be the Music" dawała szansę uzdolnionym na dobry start w świecie muzyki. Jako kobieta zmagająca się z nowotworem, działała na rzecz refundacji leku dla kobiet z zaawansowanym rakiem jajnika - i dopięła swego.”

Vouge