Podsumowaliśmy Turniej Świetlic !

201973173 4229428550455045 2862303041335320238 n

Turniej Świetlic to impreza pamiętająca „prehistorię” Młodzieżowego Domu Kultury. Pierwsza edycja Turnieju była zorganizowana jeszcze w Ognisku Pracy Pozaszkolnej, które później przekształciło w MDK.

17 czerwca po raz 37 (!)  dokonaliśmy posumowania imprezy. Turniej składał się z czterech konkursów, w których dzieci ze świetlic w konińskich szkołach podstawowych rywalizowały prezentując prace plastyczne, recytując poezję, śpiewając piosenki i przedstawiając niewielką formę teatralną. W Turnieju trwającym od października ubiegłego roku do maja, niestety w formule online, wzięło udział 10 szkół – nr 1,3,4,6,7,8,10,12,15 i szkoła Towarzystwa Salezjańskiego.

Po podliczeniu punktów zdobytych w każdej z czterech form artystycznych okazało się, że pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 3 (76 punktów). Na Drugim miejscu znalazła się SP 15 (66 punktów), a na trzecim SP 6 (60 punktów). Pozostałym siedmiu świetlicom przyznano wyróżnienia doceniając trud przygotowania dzieci w niecodziennych „pandemicznych warunkach”.

Podczas imprezy podsumowującej mogliśmy „na żywo” (!) posłuchać laureatów w konkursach piosenki i recytacji.

Najlepsze świetlice (także te wyróżnione) otrzymały nagrody rzeczowe w postaci gier planszowych, ufundowane przez Młodzieżowy Dom Kultury.

Już we wrześniu ogłosimy XXXVIII Turniej Świetlic. Mamy głęboką nadzieję, że podczas tej nowej edycji Turnieju będziemy spotykać sie z młodymi artystami „na żywo” -przy sztalugach czy na scenie.

Więcej zdjęć