Parada przeszła bulwarem

Parada -grupa osób

Za nami kolejna, jedyna w swoim rodzaju, Konińska Parada Kundelków i nie tylko. Od 7 lat organizuje ją Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie.

Parada wyruszyła z parkingu przy CKU. Kilkudziesięciu właścicieli psów, ale też pracownicy i wolontariusze konińskiego Schroniska dla Zwierząt ze swoimi podopiecznymi przemaszerowali do amfiteatru na bulwarze. Każdy pies dostał kolorową chusteczkę. Skandowano również prozwierzęce hasła: ,,Nie kupuj, adoptuj” czy ,,Zaopiekuj się nami”.

To jedyna taka impreza w mieście, która pokazuje jak bardzo zwierzęta są ważne w naszym życiu.

22 Maja obchodzony jest Dzień Praw Zwierząt. Prawa zwierząt opierają się na twierdzeniu, że zwierzęta są istotami czującymi, zdolnymi docenić wartość swojego życia i z tego względu należą im się prawa, które chroniłyby ich autonomię.