Piękny Lodowy Świat

MDK Teatr0084
MDK Teatr0041
MDK Teatr0135

Za nami wyjątkowa premiera spektaklu  ,,Lodowy Świat” w wykonaniu Grupy Teatralnej Trema.  Próby i przygotowania trwały wiele miesięcy.  Czas był niełatwy, naznaczony COVID-owymi ograniczeniami. Ale wreszcie udało się. Na MDK-owskiej scenie zobaczyliśmy 14 młodych aktorów, uczestników zajęć teatralnych.

„Lodowy świat” to spektakl inspirowany „Królową Śniegu” H.Ch. Andersena. Ale w inscenizacji zaproponowanej przez grupę  „Trema” rzecz dzieje się współcześnie i pokazuje sytuację zniewolenia przez współczesne media (telewizja, gry komputerowe, media społecznościowe itp.). „Lodowy świat” to świat pozbawiony uczuć.

Scenariusz napisał i wyreżyserował spektakl – Jarosław Sparażyński. Za scenografię odpowiedzialni byli: Henryk Jeziorski, Monika Jeżyk-Taras i Marta Kornalska.

Fot. Anna Małkowicz