Nasz Dzień Teatru

teatr

Jak każdego roku 27 marca obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji chcielibyśmy zaprezentować choćby namiastkę tego, co „teatralnego” dzieje się w Młodzieżowym Domu Kultury.

Będą to dwa monodramy, które pierwotnie przygotowywane były na Wielkopolski Konkurs na Monodram Dziecięcy „Młodzi Koryfeusze”.  Niestety konkurs, ze znanych wszystkim względów, nie mógł się odbyć w planowanym na listopad ubiegłego roku terminie.

Liwia Kasprzak zaprezentuje spektakl pt. „Jestem zbudowana z rzeczy” w oparciu o wybrane fragmenty powieści Marty Syrwid „Zaplecze” opowiadający o problemach dziewczyny zmagającej się z anoreksją.

Drugi monodram mówi o kwestiach związanych z wolnością, z pytaniem  - na ile szczęśliwym można być żyjąc w zniewoleniu. Spektakl powstał w oparciu o opowiadanie Sławomira Mrożka pt. „Lolo”, a na scenie zrealizowała go Monika Wysokowicz.

Reżyserem obydwu propozycji teatralnych jest Jarosław Sparażyński.

Oglądając obydwa spektakle pamiętajmy, że monodram czyli teatr jednego aktora to najtrudniejsza forma teatralnej aktywności. Tym bardziej należy docenić występy aktorek.

Zapraszamy   Monika WysokowiczLiwia Kasprzak