Kolejne sukcesy MDK !

strona www

Marzec to bardzo dobry miesiąc dla Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie ! Po sukcesie w ,,Szansie na sukces” Wiktorii Krakowskiej przyszedł czas na recytatorów ! W XV Lirycznych Spotkaniach z Norwidem w Roku Norwidowskim organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Zofii Urbanowskiej w Koninie oraz III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Koninie 1 miejsce zajął Maciej Rogala, natomiast wyróżnienie otrzymała Monika Wysokowicz , uczestnicy zajęć recytatorskich Jarka Sparażyńskiego. Zdaniem jury Maciej Rogala wygrał za oddanie w swojej interpretacji tekstu „Noc” uczucia smutku, samotności, nieuchwytnych, krótkich chwil wytchnienia od cierpień. To prawdziwa, poruszająca interpretacja, zdradzająca ogromną wrażliwość recytatora. Natomiast Monika Wysokowicz otrzymała wyróżnienie za interpretację wydobywającą z tekstu Norwida („Wielkość”) z jednej strony delikatność, z drugiej dominującą w jego twórczości ironię. Recytatorka umiejętnie połączyła te dwie skrajne emocje. Naszym młodym recytatorom jeszcze raz Gratulujemy !