Tekst łatwy do czytania

Pandemia nie straszna recytatorom

Turniej świetlic -pandemia

Pomimo panującej dookoła pandemii znaleźliśmy sposób, by aktywność artystyczna dzieci mogła się realizować. Po raz trzydziesty siódmy (!) Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie zaprosił dzieci z konińskich szkół do udziału w Turnieju Świetlic. Jeszcze w listopadzie ubiegłego roku rozstrzygnięto konkurs plastyczny, a 24 lutego jurorzy obejrzeli 16 prezentacji video nadesłanych na konkurs recytatorski. Każda świetlica mogła być reprezentowana przez dwoje uczniów. W konkursie wzięło udział 8 świetlic (szkoły podstawowe nr 3, 6, 7, 8, 10, 12, 15 oraz SP Towarzystwa Salezjańskiego). Poziom konkursu był dość wyrównany, repertuar zróżnicowany i najczęściej trafnie dobrany, a interpretacja nasycona emocjami. Jednakże nie obyło się bez błędów. Najczęstszym błędem było mówienie wersami, złe akcenty zdaniowe czy zbyt szybkie tempo prezentacji. Należałoby również zadbać o lepszą dykcję. Jury najwyżej oceniło prezentację Alicji Płachcińskiej z SP 8. Alicja mówiła wiersz „Zły humorek” Doroty Gellner. Na drugim miejscu znalazła się Oliwia Bednarska z SP 3, a na trzecim Klara Sobolewska również z „trójki” oraz Maja Zajączkowska z „piętnastki”. Przyznano również 4 równorzędne wyróżnienia, które otrzymali: Maja Bartkowiak z SP 10, Dominik Bartosik z SP 12, Joanna Kowalska z SP 7 i Hanna Piguła z SP 8. Jurorzy w komentarzu pokonkursowym zwrócili uwagę na fakt, iż wyróżniona Joanna Kowalska, pomimo ciekawej prezentacji, dostała obniżoną ocenę za gestykulację, która w recytacji jest niedozwolona. Wszystkie prezentacje można obejrzeć na You Tube’ie pod adresem: https://www.youtube.com/playlist?list=PLTPAVJwF-ar_T62gEw8ouYDPpTqzQaF9M Jako, że za udział w każdym konkursie (plastyka, recytacja, piosenka, teatr) przyznawane są punkty – na koniec aktualny dorobek punktowy poszczególnych świetlic: SP 3 – 38 punktów SP 15 – 34 punkty SP 8 – 32 punkty SP Tow. Salezjańskiego - 32 punkty SP 10 - 32 punkty SP 6 – 28 punktów SP 7 - 28 punktów SP 12 - 26 punktów SP 4 – 20 punktów SP 1 – 14 punktów Kolejny konkurs to prezentacje wokalne. Przypominamy, że nagrania video zgodnie regulaminem można przesyłać do 12 marca br.