Vintage jeszcze raz

,,Hit The Road Jack” stary przebój Ray’a Charles’a rozgrzał publiczność podczas ostatniego koncertu Młodzieżowego Dom Kultury w Koninie w Muzeum Okręgowym z cyklu letnich koncertów edukacyjnych pt. „ Muzyczne podróże z MDK” . Pierwszy wieczór muzyczny poświęcony był blues’owi, kolejne utworom Astora Piazzollii oraz muzyce jazz i rock. Cykl zakończyły covery znanych przebojów w stylu vintage w aranżacjach Szymona Wieczorkiewicza. Skład zespołu: Oliwia Szadkowska – fortepian, Adam Wajdzik – perkusja, Michał Baranowski – fortepian oraz Szymon Wieczorkiewicz – kontrabas. W trakcie koncertu słynne przeboje takich gwiazd jak: Celine Dion, Beyonce czy Britney Spearse, zaśpiewały wokaliści z Akademii Wokalnej MDK, których opiekunem jest Sylwia Dziardziel. Kornelia Andrzejak, Wiktoria Krakowska, Martyna Moczyńska i Dominika Sarnowska zaprezentowały kilkanaście znanych i lubianych przebojów muzyki rozrywkowej w zupełnie innej oryginalnej odsłonie. Mamy nadzieję, że podczas przyszłych letnich wakacji cykl będzie kontynuowany, ponieważ cieszył się sporą popularnością wśród mieszkańców Konina. Tak więc, do zobaczenia rok !

Realizacja filmu Paweł Pachulski