Młodzieżowym Dom Kultury w Koninie

Nadchodzące Wydarzenia

25 Cze 2018;
08:00AM - 05:00PM
Mistrzowskie warsztaty malarskie
25 Cze 2018;
08:00AM - 05:00PM
Mistrzowskie warsztaty malarskie
25 Cze 2018;
08:00AM - 05:00PM
Mistrzowskie warsztaty malarskie
25 Cze 2018;
08:00AM - 05:00PM
Mistrzowskie warsztaty malarskie

Pracuje w Młodzieżowym Domu Kultury od września 1991r. Jest absolwentem kulturoznawstwa na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. W czasie studiów obrał sobie specjalizację teatralną. Swoje umiejętności w zakresie sztuki teatru i recytacji doskonalił poprzez udział w kilkudziesięciu warsztatach i kursach.


W swej pracy zajmuje się głównie szeroko pojmowaną edukacją dzieci i młodzieży w dziedzinie teatru i recytacji. Jego podopieczni nieprzerwanie od 1995r. są laureatami nagród i wyróżnień na konkursach recytatorskich i teatralnych o zasięgu wojewódzkim i ogólnopolskim. Jest współtwórcą Towarzystwa Teatralnego „Ele-mele” (grupa złożona z instruktorów MDK), z którym realizował spektakle teatralne i imprezy dla przedszkolaków.


Czterokrotnie był laureatem nagrody Prezydenta Miasta Konina w dziedzinie kultury. Otrzymał również „Kariatydę 2002” - Statuetkę Animatora Kultury przyznawaną przez Kapitułę powoływaną przez Dyrektora Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. Jest posiadaczem odznaki „Zasłużony Działacz Kultury”, a w 2009 roku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał mu odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.


Jego pasją są wędrówki górskie. Lubi dobre, ambitne kino. Kiedy ma odrobinę wolnego czasu – czyta książki lub słucha muzyki. Bardzo ubolewa, że tak rzadko może obcować ze sztuką teatru. Ale stara się, wybierając przedstawienia znaczące.
Lubi pracować z dziećmi, a dzieci lubią jego.

 

Kasia Łapaj - instruktor MDK: Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej im. I.J. Paderewskiego.

Od 5 roku życia związana z tańcem, śpiewem i muzyką. Tańczyła na scenach w Polsce oraz za granicą, występując na festiwalach m. in. w Rimini (Włochy), Frankfurcie (Niemcy), Moskwie (Rosja).

Na swoim koncie ma tytuł Mistrza Świata, Wicemistrza Europy oraz Mistrza Polski, które zdobyła będąc tancerką zespołu Rytmix z Konina. Obecnie oprócz pracy jako instruktor zespołu TOP DANCE jest nadal aktywną tancerką, biorącą udział w warsztatach tanecznych organizowanych na terenie kraju, a także studiując Taniec w Kulturze Fizycznej na Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu, gdzie szkoli się pod okiem m. in. Ewy Wycichowskiej, Pauliny Wycichowskiej oraz wielu tancerzy Polskiego Teatru Tańca.

Uwielbia dzielić się swoją wiedzą z innymi, na zajęciach ceni sobie kreatywność, odwagę i poczucie humoru.

Tak naprawdę mój pierwszy kontakt z muzyką „na poważnie” to szkoła średnia a dokładniej Technikum Budowy Fortepianów w Kaliszu, które to ukończyłem w roku 1991. Studium Nauczycielskie w Morzysławiu, kierunek – wychowanie muzyczne a potem Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Bydgoszczy – wychowanie muzyczne, to kolejne etapy mojej edukacji.

W Młodzieżowym Domu Kultury pracuję od 1994 roku. Do 2012 r. jako nauczyciel muzyki a obecnie jako instruktor ds. muzyki. Prowadziłem lub aktualnie prowadzę takie formy zajęć jak rytmika, zajęcia wokalne, zespoły muzyczne czy nauka gry na gitarze. Swoje zapędy i - mam nadzieję - umiejętności sceniczno - aktorskie mam możliwość doskonalić i prezentować poprzez działalność w Towarzystwie Teatralnym „Ele Mele”. Grupie składającej się z instruktorów MDK.

Moje zainteresowania to głównie muzyka, film i sport. W miarę możliwości oraz posiadanych umiejętności staram się być nie tylko biernym obserwatorem ale także aktywnym amatorem, wykonawcą lub odtwórcą wyżej wymienionych dziedzin.

Zdjęcia:

...zapraszamy wkrótce...

Magister sztuki, absolwentka Zespołu Szkół Plastycznych w Kole i Uniwersytetu Zielonogórskiego. W Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie instruktor ds. edukacji plastycznej. Od najmłodszych lat pasjonatka malowania i rysowania. Graficzka, malarka i ilustratorka. Pracując z dziećmi i młodzieżą pragnie zarażać miłością do sztuki, zabawą i poszukiwaniem nowych form tworzenia.

 

Zdjęcia:

...zapraszamy wkrótce...