Nadchodzące Wydarzenia

Brak wydarzeń

Kalendarz wydarzeń

Premiera spektaklu "Obcy człowiek"
Czwartek 14 Grudzień 2017, 05:00pm
Odsłon : 306
Utworzył Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kontakt 63 243 77 17

Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie serdecznie zaprasza na spektakl pt. „Obcy człowiek” przygotowany dla młodzieży.

Spektakl „Obcy człowiek” jest opowieścią o tym, jak łatwo jest skrzywdzić drugiego człowieka przyczepiając mu łatkę inności, jak łatwo zbudzić w nas bakcyla nietolerancji, jak krucha bywa miłość, czy przyjaźń wystawiona na próbę.

Przedstawienie, które w całości jest autorską produkcją Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie dzieje się w środowisku młodzieży szkolnej – na korytarzu szkolnym i szkolnej wycieczce. W tle przedstawienia możemy obserwować obrazy prezentujące fascynację współczesnego człowieka fetyszami XXI wieku – telefonami i aplikacjami, które zniewalają go i budują fałszywy prestiż.

Czy tak powinien być urządzony ten świat? Czy musimy godzić się na niesprawiedliwość

i ludzką krzywdę? Czy jesteśmy egoistami chcącymi tylko w miarę wygodnie żyć?

A przecież prostą odpowiedź znajdujemy przy wigilijnym stole, gdzie zawsze czeka miejsce dla zbłąkanego wędrowca…

W spektaklu wykorzystano wiersz Tadeusza Różewicza pt.: „Obcy człowiek” oraz fragmenty reportażu „W z@sięgu sieci” zamieszczonego w czerwcowym numerze tygodnika „Newsweek”.

 

              Chcielibyśmy bardzo serdecznie zaprosić Państwa do obejrzenia spektaklu, tym bardziej,    że biorą w nim udział wyłącznie dzieci i młodzież - uczestnicy zajęć  MDK- uczniowie konińskich szkół!

 

             Bilety w kwocie 5 złotych dostępne w kasie MDK w godz. 9:00-21:00.

Miejsce CKiS Oskard