Gimnazjalista Kamil Śmietański zdobył pierwsze miejsce w 19. Wielkopolskim Konkursie Recytatorskim dla szkół podstawowych i gimnazjów „WIERSZYDEŁKO” w Ślesinie.

Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie reprezentowało w konkursie troje recytatorów i wszyscy troje wrócili z nagrodami. Liwia Kasprzak znalazła się na drugim miejscu, a tuż za nią, na miejscu trzecim – Nadia Stranc. Obie recytatorki prezentowały się w kategorii klas I-III szkoły podstawowej.
Warto dodać, że aby zakwalifikować się do ślesińskiego konkursu recytatorzy wcześniej zdobywali nagrody w konkursach przeznaczonych dla ich kategorii wiekowych: Liwia i Nadia w konkursie dla szkół podstawowych „Czerwieńcie, zieleńcie się słowa”, a Kamil w przeznaczonym dla gimnazjalistów „Słowo za słowo”.
Recytatorzy są uczestnikami zajęć recytatorskich w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie prowadzonych przez Jarosława Sparażynskiego (Kamil i Liwia) oraz Małgorzatę Zasadzką (Nadia).
W konkursie z powodzeniem startowali również inni koninianie: Areta Pawlicka z SP 3 zajęła pierwsze w kategorii klas I-III, zaś Julianna Depińska pierwsze miejsce w kategorii klas IV-VI.
Gratulujemy!

dscn5101_copy