IMG_0225
IMG_0357
IMG_0375
IMG_0384
To był pierwszy taki pokaz w Koninie ! W Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie w ramach projektu Konin Miasto Kobiet 8 marca odbył się pokaz kolekcji Moniki Izabeli Kostrzewy, projektantki, prof. Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM w Kaliszu. Współorganizatorem pokazu było Centrum Kultury i Sztuki w Koninie.
Prof. UAM dr hab. Monika Izabela Kostrzewa na co dzień jest wykładowcą Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM w Kaliszu, gdzie prowadzi Pracownię Sztuk Projektowych. Spod jej skrzydeł w modowy świat wyfrunęło wielu grafików, projektantów i specjalistów zajmujących się odzieżowymi markami. W niedzielny wieczór oprócz jej pokazu „Oblicza kobiety” można było zobaczyć kolekcje studentów: Edyty Cichomskiej, Małgorzaty Pawlik i Adama Grześkowiaka, Michaliny Pikuzińskiej-Kaczmarek, Jagody Szymanowskiej, Agaty Wondrak. Spotkanie z projektantką było okazją do rozmów o artystycznej stronie projektowania ubiorów i o potrzebie indywidualnego podejścia do swego wyglądu.
Kolekcje zaprezentowały modelki, tancerki Top Dance MDK Konin pod opieką Agnieszki Łapaj-Lewandowskiej. O fryzury zadbają uczennice ZS im. M. Kopernika w Koninie pod opieką Katarzyny Staszewskiej, natomiast o makijaże uczennice WSCKZiU pod opieką Marleny Jaworskiej.
Fot. Anna Małkowicz