Aktualności

fb POKAZ MODY 1920x1080
fb POKAZ MODY 1920x1080
To będzie pierwszy taki pokaz w Koninie ! Dla miłośników mody oraz sztuki ! W Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie w ramach projektu Konin Miasto Kobiet 8 marca odbędzie się pokaz kolekcji Moniki Izabeli Kostrzewy, projektantki, prof. Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM w Kaliszu. Współorganizatorem pokazu jest Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. 
Prof.  UAM dr hab. Monika Izabela Kostrzewa na co dzień jest wykładowcą Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM w Kaliszu, gdzie prowadzi Pracownię Sztuk Projektowych. Spod jej skrzydeł w modowy świat wyfrunęło wielu grafików, projektantów i specjalistów zajmujących się odzieżowymi markami. Na naszą prośbę w niedzielny wieczór oprócz jej pokazu „Oblicza kobiety” będziemy mogli zobaczyć także trzy kolekcje studentów: Edyty Cichomskiej, Małgorzaty Pawlik i Adama Grześkowiaka. Spotkanie z projektantką – zgodnie z podtytułem „Między modą a sztuką” - będzie także okazją do rozmów o artystycznej stronie projektowania ubiorów i o potrzebie indywidualnego podejścia do swego wyglądu. 
Kolekcje zaprezentują modelki, tancerki Top Dance MDK Konin pod opieką Agnieszki Łapaj-Lewandowskiej. O fryzury zadbają uczennice ZS im. M. Kopernika w Koninie pod opieką Katarzyny Staszewskiej, natomiast o makijaże uczennice WSCKZiU pod opieką Marleny Jaworskiej. 
 
***
Kolekcje Moniki Izabeli Kostrzewy są najczęściej efektem ciekawych zderzeń barw, form i faktur. W najnowszej propozycji znanemu od ponad dwóch tysięcy lat papierowi kreatorka nadała cechy tkaniny i zestawiła go z równie wyjątkową strukturą, jaką jest skóra. Skóra, pergamin czy papier, choć zdają się całkowicie od siebie różnić, to jednak mają wiele punktów stycznych. Warto zwrócić uwagę, że stworzone przez Kostrzewę formy nie są dane raz na zawsze, że można je modyfikować, a poszczególne elementy, zwłaszcza papierowe, traktować jak biżuterię na wyjątkowe okazje. Dzięki dekonstrukcji w strojach o charakterze unikatowym można zmieniać ich funkcję, czyniąc z nich całodzienny ubiór eleganckiej, współczesnej kobiety.