GUCIO STRONA (2)
Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie zaprasza na kolejne widowisko teatralno-muzyczne zrealizowane na motywach powieści konińskiej pisarki Zofii Urbanowskiej pt.: „Gucio zaczarowany”. Wydarzenie jest związane z XXXV-leciem istnienia MDK.
Wybór powieści Zofii Urbanowskiej nie był przypadkowy, bowiem w roku  2019 obchodzimy w  naszym mieście 170 rocznicę urodzin pisarki. Widowisko powstało dla uczniów szkół z Konina i regionu.
Bohater przedstawienia - Gucio - jest chłopcem niezwykle leniwym, aroganckim  i niegrzecznym; psoci, dokucza kolegom, nie szanuje starszych i krzywdzi zwierzęta. Jednakże Gucio nie wie, że jest ciągle obserwowany, a informacja o jego niecnych czynach dociera do wróżki, która zamienia go w muchę.
Zachęcamy do udziału w naszym Jubileuszu i obejrzenia spektaklu, tym bardziej, że biorą w nim udział wyłącznie dzieci- uczestnicy zajęć  MDK. Premiera odbędzie się 27 października br. w Sali Konińskiego Domu Kultury, o godz. 17.00.
Szkoły zapraszamy również 28 i 29 października o godz. 8.30 i 10. 45 do Konińskiego Domu Kultury. Rezerwację można robić pod nr tel – 243 77 17.