wczasy

II edycja Festiwalu Kultury Postindustrialnej Wczasy w Koninie odbędzie się w dniach od 5 do 7 września 2019. Motywem przewodnim tegorocznej imprezy jest ,,Dziedzictwo” a konkretnie dziedzictwo ziemi konińskiej. W ciągu 3 dni spotkamy się z artystami, którzy koncentrują się w swojej twórczości nad takimi zagadnieniami jak ekologia, postindustrial, ochrona zabytków. Nieprzypadkowym miejscem realizacji wydarzenia jest Pałac Reymonda, który po raz kolejny otworzy swoją przestrzeń dla sztuki. Zobaczymy prace dedykowane ziemi konińskiej, posłuchamy koncertów, także w wykonaniu Koninian oraz podyskutujemy nad rozwojem miasta i okolic poprzez kulturę i sztukę. Do debaty poświęconej przyszłości miasta zaprosimy wszystkich interesariuszy, którzy mogą nam pomóc uruchomić lokalny potencjał.

Organizacja: Wielkopolskie Forum Inicjatyw Kulturalnych FRONTAR

Partnerzy: MASTRYCHT, Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie

Patronat medialny: Portal.lm.pl

*Impreza jest współfinansowana ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz przez Miasto Konin.
*Wstęp bezpłatny