66063884_2417729131625005_6025949518422343680_o

Nie ma nudy ! Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie  w czasie wakacji 2019 zaprasza na kilka imprez.

Od 1 do 5 lipca 2019 r. - Plener malarski

Plener malarski odbywać się będzie na terenie Muzeum Okręgowego w Koninie (ul. Muzealna 6, 62-505 Konin - Gosławice). Jest przeznaczony  dla młodzieży w wieku od 12 do 19 lat uczęszczającej w roku szkolnym 2018/2019 na zajęcia Klubu Rysunku i Malarstwa w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie. Plener ma na celu rozwijanie umiejętności malarskich i rysunkowych w bezpośrednim kontakcie z naturą, a także zapoznanie się z nowymi formami tworzenia i technikami malarskimi. Szczegóły na stronie www.mdkkonin.pl

Od 1 do 5 lipca 2019 r. oraz od 8 do 12 lipca - Artystyczne Wakacje z MDK!

Uczestnikami Artystycznych Wakacji w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie będą dzieci w wieku 7-12 lat. W programie m.in. spotkania z plastyką, muzyką, teatrem i śpiewem. W czasie Artystycznych Wakacji planujemy również wyprawę do Muzeum Okręgowego w Koninie-Gosławicach, zajęcia sportowo-rekreacyjne i kino. Wiele radości           i zabawy- jak najmniej obowiązków! Artystyczne wakacje są w całości bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona.

6 lipca 2019 r. - Koncert ,,Friendstones Trio" - z cyklu Jazz na Bulwarze

Koncert w wykonaniu  tria jazzowego ,,Friendstones Trio", w składzie: Filip Chojnacki - fortepian,  Szymon Wieczorkiewicz - kontrabas/gitara basowa, Dawid Wirmański - perkusja. Podczas koncertu usłyszymy autorskie kompozycje Filipa Chojnackiego - pianisty zespołu, nawiązujące do stylu muzyki fusion jazz oraz aranżacje utworów Krzysztofa Komedy. Wyjątkowe nowoczesne brzmienia z elementami muzyki elektronicznej.
Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza na Bulwar Nadwarciański 6 lipca o godzinie 20.00, na wysokości Kawki Karafki.

10 sierpnia 2019 r. – Koncert Poetic Light

MDK zaprasza na koncert: „Poetic Light”. „Poetic Light” to niegasnące Światło dla Poezji, namaszczone dźwiękiem, które nadaje blasku twórczości polskich wieszczy. Trzy kobiety, trzy osobowości, trzy ekspresyjne głosy. Niezależnie jak daleko od siebie mieszkają     i jak rożne mają postrzeganie świata, czerpią przyjemność ze wspólnego wychodzenia na scenę, widzą sens w śpiewaniu poezji w dialogu z widzem, gdyż to ich okno na świat. Czarują rzeczywistość, celebrują codzienność.... Joanna Gogulska – muzyka, piano, śpiew, Klaudia Majkowska – śpiew, Lena Kowalska – śpiew. Zapraszamy na Bulwar Nadwarciański - 10 sierpnia o 20.00, na wysokości Kawki Karafki.

Od 12 do 17 sierpnia 2019 r. - Obóz taneczny TOP Dance

Obóz taneczny będzie się  odbywać  w obiekcie Nowa Królowa Karkonoszy w Karpaczu (ul. Konstytucji 3 Maja 22, 58-540 Karpacz). Wezmą w nim  udział  tancerze zespołu TOP DANCE z Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie. Pod okiem wspaniałych instruktorów będą  doskonalić: hip hop, jazz, modern, taniec współczesny, floor work/ contemporary dance. Obóz jest wspaniałą okazją do  doskonalenia posiadanych umiejętności tanecznych i poznawania nowych technik tanecznych. Uczestnicy będą mieli również okazję zwiedzić okolicę, między innymi Zamek Chojnik i inne urokliwe, zabytkowe miejsca.
Szczegóły na stronie www.mdkkonin.pl

17 sierpnia 2019 r.  – Koncert z cyklu: Jazz Na Bulwarze

Tym razem MDK zaprasza na koncert młodej , zdolnej wokalistki Karoliny Kram – laureatki  Grandprix Festiwalu Polskiej Piosenki im. J. Kondratowicza 2018 r. oraz laureatki  Grandprix Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego „Piosenka jest dobra na wszystko” odbywającego się we Warszawie. Wokalistce towarzyszyć będzie zespół w składzie: Filip Chojnacki, Szymon Wieczorkiewicz oraz Dawid Wirmański. Artystka wraz z zespołem zaprezentuje współczesne aranżacje utworów z repertuaru Ewy Bem oraz Kabaretu Starszych Panów. Klasyka w  świeżym wydaniu – śpiewana z pasją i radością.
Zapraszamy na Bulwar Nadwarciański- 17 sierpnia  o godzinie 20.00, na wysokości Kawki Karafki.