Aktualności

DSC02337
DSC02337
DSC02276
DSC02276
DSC02314
DSC02314
DSC02319
DSC02319
DSC02340
DSC02340
DSC02356
DSC02356
Zwieńczeniem całorocznej pracy na zajęciach teatralnych  w MDK jest oczywiście premiera spektaklu. I tak było w tym roku. W miniony wtorek, 11 czerwca, na deskach sceny w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie,  Dziecięca Grupa Teatralna „TREMA” zaprezentowała publiczności przedstawienie pt.: „Skrzydełka”. 
Scenariusz Małgorzaty Jokiel zaadoptował i wyreżyserował instruktor MDK – Jarosław Sparażyński. Spektakl opowiada o zderzeniu dwóch światów wartości: dziecięcego, nieco naiwnego, pełnego fantazji i miłości świata dziecka oraz świata dorosłych – świata rywalizacji, zawiści i wartości materialnych, gdzie wszystko przeliczane jest na realny pieniądz. Jest to również opowieść o „inności”, o tym jak trudno jest funkcjonować w świecie będąc w jakiś sposób innym. Tytułowe „skrzydełka” są w tym przedstawieniu symbolem owej inności, symbolem świata dziecięcych marzeń i fantazji. 
Aktorzy (uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej) włożyli wiele pracy, by postaci ze świata dorosłych pokazać na sposób nieco groteskowy, zaś postać głównego bohatera dziecka ze skrzydełkami zagrać realistycznie.
W spektaklu wystąpili: Michalina Adamczak, Natalia Gierasimow, Matylda Hołowińska, Julia Kowalińska, Emilia Pogodzińska, Antonina Rybarczyk, Marta Siepielska, Anna Szwacińska i Wiktoria Wielińska.
Praca nad następnym przedstawieniem dopiero po wakacjach. Ale po obejrzeniu „Skrzydełek” młodzi widzowie – koledzy i koleżanki aktorów – dopytywali się o możliwość dołączenia do grupy. Chyba w przyszłym roku „TREMA” będzie większa.