Aktualności

IMG_2220
IMG_2220

 

Konferencja prasowa dotycząca festynu integracyjnego Full of Love odbyła się dziś w Młodzieżowym Domu Kultury. Współorganizatorem imprezy jest Fundacja na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży Otwarcie. Gwiazdą festynu będzie  Monika Kuszyńska. 

Festyn, po raz pierwszy organizowany w Koninie, związany jest z Dniem Godności Osoby Niepełnosprawnej.  Impreza odbędzie się 12 maja o godz. 16 na bulwarze. 

- Chcemy prowadzić tego typu festyny na stałe, gdyż imprez integrujących różne środowiska nigdy nie jest za wiele. A to będzie pierwsza tego typu impreza, gdzie na scenie wystąpią osoby mniej lub bardziej sprawne, bo mimo pewnych różnic mamy te same talenty. Będziemy od siebie nawzajem czerpać entuzjazm i energię życiową – mówi Lucyna Lenard-Woźniak, dyrektor MDK.  

W trakcie festynu niepełnosprawni i sprawni artyści wystawią swoje prace . 

- W imprezę włączyły się również lokalne NGO-y, przedszkola, szkoły, Muzeum Okręgowe, DPS Ślesin, SOSW, WTZ-y i OREW Marianowo.  Spotkamy Henryka Jankowskiego – rzeźbiarza, Ewę Seher z rękodziełem, Piotra Chruścielskiego – malarza.  Będzie Kącik Malucha – poinformował Dariusz Loch, prezes Fundacji na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży Otwarcie.

Gwiazdą wieczoru będzie Monika Kuszyńska z zespołem - polska piosenkarka i autorka tekstów, wokalistka zespołu Varius Manx w latach 2000–2010, reprezentantka Polski w 60. Konkursie Piosenki Eurowizji (2015), która od kilku lat porusza się na wózku. Jako support wystąpią Skołowani, Ale Babki oraz Wojownicy Światła z MDK. 

Zapraszamy całe rodziny !