Monika
Weronika
Maciek
Liwia

Bardzo obfity w wydarzenia z dziedziny recytacji był mijający weekend. Już w piątek 26 kwietnia w GOK w Strzałkowie miał miejsce finał 27. Międzypowiatowego Konkursu Recytatorskiego „Czerwieńcie, zieleńcie się słowa”. W konkursie zaprezentowało się ponad 80 recytatorów, w tym czworo uczęszczających na zajęcia recytatorskie w MDK: Liwia Kasprzak, Monika Wysokowicz, Maciej Rogala i Adam Krasiński. Troje z nich – Liwia w kategorii uczniów klas IV-VI oraz Maciek i Adam w kategorii klas VII-VIII – zostało laureatami nagród. W tym konkursie w składzie Jury znalazła się aktorka Teatru im. W. Bogusławskiego w Kaliszu – Małgorzata Kałędkiewicz-Pawłowska

Tegoż samego dnia popołudniu na scenie kameralnej kaliskiego Teatru rozpoczęli trzydniowe zmagania ze słowem recytatorzy zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego (OKR). W sobotę zaprezentowały się młode aktorki zajęć teatralnych z konińskiego MDK Weronika Majewska i Marcelina Sobolewska. Jury pod przewodnictwem aktora kaliskiego Teatru – Dariusza Sosińskiego - przyznało trzecie miejsce w kategorii młodzieżowej Marcelinie Sobolewskiej. Marcelina jest uczennicą konińskiego II  Liceum. Warto podkreślić, że obie recytatorki debiutowały w OKR-ze, więc przed nimi jeszcze dwa lata przygody recytatorskiej w kategorii młodzieżowej.

Wszystkim recytatorom gratulujemy udanych występów i prosimy o jeszcze w przyszłym roku.