Aktualności

- Kokon to zlot wspaniałych, młodych ludzi z pasją. A wszyscy wiemy, jak ważne są one w życiu – powiedziała dziś na konferencji prasowej Lucyna Lenard-Woźniak, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury. Już w przyszły weekend w Koninie odbędzie się największa w regionie impreza dotycząca fantastyki. 

To już czwarty Kokon organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury i grupę młodych entuzjastów tematu.  

- Patronat nad imprezą objął prezydent Konina Piotr Korytkowski, dzięki temu uczestnicy Kokonu z odpowiednimi wlotkami i smyczami będą mogli poruszać się po mieście autobusami MZK za darmo – poinformowała Olga Marcinkowska, główny koordynator konwentu. 

Tegoroczny Kokon nie obędzie się bez gwiazd. Po raz pierwszy w imprezie weźmie udział grupa filmowa Darwin oraz grupa WiP Bros. 

Główna sala zostanie przeznaczona na gry planszowe. 

- Rozegramy ponad 7 turniejów . W tym roku odwiedzi nas 11 wydawnictw, w tym oczywiście konińskie G3. Konwencja tegorocznego konwentu to Bohaterowie kontra Złoczyńcy. – mówi Patryk Majczak z Klubu Gier Fantasy z Koła. 

Jak poinformował dziennikarzy Patryk zorganizowane zostaną dwie sale panelowe, odbędzie się wykład na temat Zombi, pojawią się gry rytmiczno-muzyczne, karaoke, a także sekcja sportowa oraz Twój Robot dla najmłodszych.  

Jak co rok odpowiedzialną za Cosplay jest Martyna Marcinkowska. 

- Przyjadą do nas dwie niesamowite dziewczyny Arshania Cosplay i Miko Cosplay. Będę m.in. doradzać jak uszyć ciekawy strój. O godz. 19 w sobotę odbędzie się konkurs.  Patrząc na zgłoszenia nie mogę się już go doczekać. Zapisy na Cosplay trwają do 17 marca.  – stwierdziła Martyna. 

Bilety w cenie 35 zł dwa dni, 25 zł tylko sobota i 15 zł tylko niedziela będą dostępne w MDK od poniedziałku, od godz. 12.  

Kuba Prymus, audytor dodał, że w trakcie Cosplay odbędzie się również Evil Cosplay. 

- Uczestnicy losują postaci, w które muszą się przebrać, a następnie robią stroje m.in. z kartonów i worków na śmieci – dodaje Kuba. 

Młodzież poniżej 16 roku życia musi mieć zgodę rodziców na uczestnictwo w Kokonie – Konwencie Fantastyki. 

Zapraszamy Was na Czwarty Kokon – Konwent Fantastyki od 23 do 24 marca do MDK ! 

 

 

Szczegóły http://kokon.mdkkonin.pl/