Aktualności

52893239_2224248464306407_3751034079080873984_o
52893239_2224248464306407_3751034079080873984_o
53088174_2224248410973079_5369052227757408256_o
53088174_2224248410973079_5369052227757408256_o
53075075_2224248254306428_5034612504626462720_o
53075075_2224248254306428_5034612504626462720_o
53096684_2224247620973158_2568407786085941248_o
53096684_2224247620973158_2568407786085941248_o
53295585_2224248344306419_8296387432882896896_o
53295585_2224248344306419_8296387432882896896_o
 
W Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie odbyły się Eliminacje Rejonowe do XIII Konkursu Recytatorskiego „Słowo za słowo”. W konkursie zaprezentowało się:
- 7 wykonawców w kategorii uczniów klas VI-VIII i klas gimnazjalnych
- 5 wykonawców w kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych – recytacja
- 1 wykonawca w kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych – wywiedzione ze słowa
- 1 wykonawca w kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych – poezja śpiewana
Uczniowie klas VI-VIII i klas gimnazjalnych mieli prawo zaprezentować się w konkursie recytatorskim (prezentacja wiersza i fragmentu prozy), zaś uczniowie szkół ponadpodstawowych: w konkursie teatru jednego aktora, konkursie poezji śpiewanej, konkursie wywodzących ze słowa oraz konkursie recytatorskim. Konkurs w kategorii szkół ponadpodstawowych stanowił pierwszyetap eliminacji do 64 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. 
Komisja Artystyczna w składzie: 
Elżbieta Gierasimow-Zakowany
Hanna Kubacka-Kujawińska
Małgorzata Zasadzka (Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie)
 
postanowiła: 
nagrodzić i zakwalifikować do Finału:
- Michalinę Prządkę z MDK w Koninie w kategorii „recytacja” uczniów klas VI-VIII i klas gimnazjalnych
- Liwii Kasprzak z MDK w Koninie w kategorii „recytacja” uczniów klas VI-VIII i klas gimnazjalnych
- Monika Wysokowicz z MDK w Koninie w kategorii „recytacja” uczniów klas VI-VIII i klas 
gimnazjalnych
- Macieja Rogali z MDK w Koninie w kategorii „recytacja” uczniów klas VI-VIII i klas 
gimnazjalnych
- Krystiana Wojtasika z ZS CKU w Koninie w kategorii „poezja śpiewana” szkoły ponadpodstawowe
- Marcelinę Sobolewską z II LO w Koninie w kategorii „recytacja” szkoły ponadpodstawowe
- Weronikę Majewską z MDK w Koninie w kategorii „recytacja” szkoły ponadpodstawowe
- Alexa Rybackiego z II LO w Koninie w kategorii „recytacja” szkoły ponadpodstawowe