Aktualności

Mieszkańcy Konina, firmy, stowarzyszenia włączyły się w pomoc  10-letniej Jagience Karczyńskiej, która walczy z nowotworem nerwów obwodowych. Jest jedynym dzieckiem z takim guzem w Polsce, a być może i na świecie. 

Do tej pory udało się zebrać 120 tys. zł . Aby dziewczynka mogła przejść kolejną operację potrzebnych jest 300 tyś zł. 

Chorobę  u Jagienki odkryto dwa lata temu. Ponieważ guz ciągnie się przez cały nerw obwodowy w nodze nie można było wyciąć go w całości. 

- To cud, że Jagienka chodzi – mówi Joanna Karczyńska, mama. 

Dziewczynce przeszczepiono już 10 cm nerwów, ale przeszczep najprawdopodobniej się nie przyjął. Znalazł się lekarz chcący pomóc Jagience. Operacja w Stanach pozwoliłaby odtworzyć mięśnie łydki, przeszczepić ścięgna i wydłużyć nogę oraz stopę. Na zabieg potrzeba 300 tys. zł.

-  Możemy wziąć kredyt. Tylko, że my nie wiemy, czy te 300 tys. zł to koniec. Nie wiemy co będzie dalej, co z miednicą. Wtedy kwota może dojść do 700 tyś zł.  – mówi mama Jagny. 

Z pomocą dla Jagny ruszyli  przyjaciele. Na Facebook’u odbyła się licytacja. W czwartkowy wieczór zakończono aż 239 licytacji na rzecz Jagny, które dały w sumie 20 tyś zł. Niedługo ruszy kolejna licytacja . 

- Włączyło się w sumie 30 firm. Największym zainteresowaniem cieszyły się wyroby kulinarne, ale można było wylicytować również zdrowe soki, kalendarz, kosmetyki, zrobienie paznokci, fotografie, strzelanie z muszkietu, gotowanie po toskańsku czy przejażdżkę mustangiem – mówi Agnieszka Zajączkowska, przyjaciółka rodziny.  

Najdrożej sprzedano obraz malowany akwarelą ( 1200 zł), koszulkę z autografem Marcina Gortata ( 1000 zł) i koncert Sylwii Dziardziel, który jako jedyny jest ciągle jeszcze licytowany i jego kwota zbliża się do 1200 zł. 

- Czuję, że mam cały Konin za sobą. To dodaje mi sił. Czuję, że dzieje się jakiś cud . To ratowanie Jagny,  ale i całej rodziny - mówi mama Jagienki. 

Na rzecz Jagny zbierane są pieniądze przez fundację „Zdążyć z pomocą” oraz na zrzutce.pl

Kolejna akcja dla Jagny odbędzie się już 14 grudnia o godz. 19:00 w konińskim Młodzieżowym Domu Kultury.  Charytatywny koncert zagra Marek Piekarczyk,  twórca TSA. Jego występ poprzedzą koncerty takich grup jak: Alebabki, Wojownicy Światła, Father's Friends, Karen's Diet. Wstęp jest bezpłatny. W trakcie będą licytowane m.in. zdjęcia zespołu, odbędzie się również wystawa zdjęć Wojciecha Ziemskiego. 

Koncert odbędzie się dzięki sponsorom. Dziękujemy : Wojciechowi Pluta-Plutowskiemu, firmie Konimpex, Fundacji Czeremcha, Kancelarii Radców Prawnych Małgorzata i Ryszard Benarowscy, firmie Kupiec,  Witoldowi Koziarskiemu,  firmie Herme, Drukarnii Ratajczyk, firmie Hevea, Restauracji Kresowianka, Firmie Spiżarnia, Firmie Strefa Twórcza.