Aktualności

Po przejściu przez sito eliminacji powiatowych recytatorzy z MDK w Koninie udanie zaprezentowali się w finale XI Międzypowiatowego Konkursu Recytatorskiego „Słowo za słowo”, który odbył się 13 i 14 marca w Słupcy.

Pierwszego dnia konkurs przeznaczony był dla gimnazjalistów. Reprezentantki  MDK-u: Michalina Prządka i Weronika Majewska docenione zostały nagrodami oraz zaproszeniem do udziału w Wielkopolskim Konkursie Recytatorskim i Plastycznym dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów "Wierszydełko", który odbędzie się 17 maja w Ślesinie.

Następnego dnia do zmagań stanęli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Nagroda w tym konkursie nominowała do udziału w etapie wojewódzkim 62.Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Nagrodę i nominację wywalczył nasz recytator Kamil Śmietański. Na eliminacje wojewódzkie, które odbędą się w dniach 28-30 maja w Pile pojedzie również Michalina Maciaszek. Michalina jako studentka startowała w kategorii „dorosłych”. Pamiętajmy jednak, że jako uczennica konińskich szkół przez wiele lat uczestniczyła w zajęciach recytatorskich prowadzonych w MDK przez Jarosława Sparażynskiego.

Recytatorom oraz instruktorowi Jarosławowi Sparażyńskiemu – gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

DSCN5945
DSCN5945
DSCN5958
DSCN5958
DSCN5972
DSCN5972
DSCN5987
DSCN5987