W Młodzieżowym Domu Kultury, w ramach projektu Konin Miasto Kobiet odbył się wernisaż prac Pauli Walczak „ZANIM DOROSNĘ. Migawki dzieciństwa zamknięte w portretach”.

Paula Walczak jest fotografem, grafikiem, instruktorem warsztatów fotograficznych. W życiu kieruje się zasadą „Rób to, co kochasz. Kochaj to, co robisz”. Jak mówi o sobie:

- „Fotografia to ogromna część mojego życia i dlatego dokładam wszelkich starań, by zagościła ona - w życiu osób przeze mnie fotografowanych - jako ta, dla nich przyjazna".

Takie też jest motto jej działalności: FOTOGRAFIA PRZYJAZNA!

Zajmuje się fotografią rodzinną, ciążową, noworodkową, dziecięcą. Specjalizuje się w fotografii typu LIFESTYLE. Jest fotografem dziecięcym z akredytacją Akademii Fotografii Dziecięcej. Członek Polskiego Stowarzyszenia Fotografów Dziecięcych. Pomocnym w wykonywaniu jej zawodu jest także fakt, iż sama jest mamą: Agaty i Filipa. Pomysłodawczyni wielu ciekawych projektów, w tym także ogólnopolskiego projektu „Kraina Mlekiem i Miłością Płynąca” łączącego fotografów z kraju, ale także i ze świata, w celu promowania karmienia piersią. Prowadzi także autorskie warsztaty fotograficzne Aparatki Konin, dzięki którym zrzesza kobiety, które jak ona, mają swoją pasję fotografowania!

- "Początkiem była moja córka Agatka. Nie potrafiłam zrobić jej ładnego zdjęcia. Gdyby nie internet i długa praca, żeby wyrobić odpowiedni warsztat, nie byłoby mnie tutaj. Zdjęcia dzieci robią się same. Ja tylko używam migawki, aby tę magiczną chwilę uchwycić. To jest siła tych zdjęć - powiedziała Paula Walczak.

Wystawę w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie można oglądać jeszcze przez najbliższy miesiąc. Zapraszamy :)