Aktualności

Ostatni III turnus półkolonii letnich odbył się w dniach od 18 do 22 lipca. Cały tydzień wypełniony był mnóstwem atrakcji w tym: zajęcia judo, wyście do kina na bajkę "Gdzie jest Dory?", spotkanie z Policją i Strażą Miejską.

Poprzez ćwiczenia i zabawy wiele dowiedzieliśmy się na temat spędzania bezpiecznie wakacji. Wybraliśmy się również na wycieczkę do Centrum Nauki Experymentarium w Łodzi. Exsperymentarium to wiele pomieszczeń, w których znajduje się bardzo duża ilość ciekawych, naukowych, inspirujących, zabawnych i niesamowitych przedmiotów większych i mniejszych. Za ich pomocą można dogłębnie poznać świat fizyki, sekrety magii i iluzji, wziąć udział w eksperymentach itp. Podczas naszej wizyty mieliśmy okazję spotkać magika i dowiedzieć się różnych ciekawostek na temat iluzji. Magik pokazywał nam również jak niektóre sztuczki można wykonać bezpiecznie w domu i samodzielnie bawić się w iluzjonistę.

Równie ciekawą propozycją był Kosmiczny tunel. Przed wejściem do niego widzieliśmy wielką rurę (do której się wchodziło) i przebiegającą przez nią kładkę. Na wewnętrznych ścianach rury kręcił się wokoło obraz z gwiazdami (kosmos). Przed ustaniem na kładce wydawało nam się, że to nic specjalnego. Ale po wejściu było zupełnie inaczej. Gdy stoisz na kładce wydaje Ci się jakbyś się przewracał, mocno trzymasz się poręczy i wszystko dookoła Ciebie wiruje.

W większych salach znajdowały się większe „zabawki” związane z działaniem fizyki. Można było m.in. sprawdzić swoją siłę podnosząc ciężary, kierować strumieniem powietrza, tak by piłka nie spadła nam na podłogę, wykonywać doświadczenia związane z elektrycznością czy bawić się w sali luster, którą każdy chyba zna z parków rozrywki i wesołych miasteczek.

Dzieciom najbardziej do gustu przypadła "wojna" laserowa, czyli elektryczny paintball. To zabawa, wymagająca aktywności fizycznej i umysłowej, wspierana przez pistolety laserowe i kamizelki wyposażone w bezprzewodową kontrolę (WiFi). Gra odbywa się na specjalnie stworzonej arenie, w formie labiryntu, skrytej w tajemniczym półmroku, nasączonej specjalnie wytworzoną, gęstą mgłą. Atmosferę niesamowitości wzmagają dodatkowe efekty specjalne, świetlne oraz muzyka. Każdy z graczy ubrany jest w specjalną kamizelkę, wyposażoną w sensory, które reagują na strzał – wiązkę laserową.