Liwia Kasprzak i Nadia Stranc z Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie zdobyły nagrody podczas spotkania finałowego 24.Międzypowiatowego Konkursu Recytatorskiego „Czerwieńcie, zieleńcie się słowa”. Impreza miała miejsce 6 kwietnia Gminnym Ośrodku Kultury w Strzałkowie. Obie recytatorki prezentowały się w kategorii klas I-III szkoły podstawowej. Były to podopieczne Jarosława Sparażyńskiego i Małgorzaty Zasadzkiej.

Po przejściu eliminacji rejonowych w Strzałkowie zaprezentowali się również Monika Wysokowicz (kategoria klas I-III) oraz Maciej Rogala (kategoria klas IV-VI). Póki co, nie zostali dostrzeżeni przez jury konkursu, ale są jeszcze bardzo młodzi i kariera recytatorska dopiero otwiera się przed nimi. Liwia i Nadia będąc laureatkami strzałkowskiego konkursu zakwalifikowały się do 19. Wielkopolskiego Konkursu Recytatorskiego „WIERSZYDEŁKO”, który odbędzie się 11maja w Ślesinie.

Warto odnotować również sukcesy innych konińskich recytatorów. Nagrody w Strzałkowie zdobyli: Areta Pawlicka i Michalina Prządka ze Szkoły Podstawowej nr 3, Julianna Depińska z „dwunastki”, zaś wyróżnienie otrzymał Bartosz Michalak z „Ósemki”.

dscn4974_copy
dscn4978_copy