Nadchodzące Wydarzenia

10 Wrz 2017;
04:00PM -
Uwolnienie Bulwarów

Miło nam poinformować, że w dniach 9-10 września 2017 roku odbędzie się druga edycja festiwalu Ognia, Światła i Pirotechniki PIRANIA 2017.

Tegoroczna impreza będzie miała wyjątkowy charakter, ponieważ w jej trakcie nastąpi uroczyste UWOLNIENIE BULWARU. We wrześniu mija pięć lat od daty rozliczenia inwestycji jaką była budowa Bulwaru Nadwarciańskiego. Budowa była finansowana w dużej części ze środków unijnych i co za tym idzie przez pięć lat nie można było wykorzystywać  tej przestrzeni na cele komercyjne. Od września będzie to możliwe a Urząd Miejski w  Koninie  już dzisiaj planuje stworzenie kilku miejsc z gastronomią na całej długości bulwaru. Zniknie również problem rozstawiania stoisk podczas imprez. Chcemy ten moment uroczyście zaakcentować podczas PIRANII. Forma celebracji będzie niespodzianką dla mieszkańców.

Festiwal będzie dwudniowy. Oprócz teatrów ognia planujemy również występy solowe artystów związanych ze sztuką nowego cyrku i po raz pierwszy w Koninie  podświetlenia architektoniczne czy artystyczny pokaz pirotechniki widowiskowej. Szczegółowy harmonogram imprezy pojawi się wkrótce, tuż po dograniu  ostatnich szczegółów technicznych i podpisaniu ostatnich umów. Organizatorami tegorocznej edycji, podobnie jak w roku zeszłym, będą Młodzieżowy Dom Kultury, Miasto Konin, Fundacja Miasto Prowincjonalne oraz firma Cosmobox.pl.  Partnerami festiwalu są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i  Koniński Dom Kultury.