Tango w Synagodze

Plakat z koncertu

To będzie niezwykły koncert ! W konińskiej Synagodze posłuchamy  pięknej, nastrojowej muzyki Astora Piazzolli. W tym roku obchodzimy 100-lecie urodzin artysty, a 1 października Międzynarodowy Dzień Muzyki.

Na scenie wystąpi zespół pod kierownictwem Szymona Wieczorkiewicza oraz tancerki z Top Dance MDK Konin.

Bilety do nabycia w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie. Liczba miejsce ograniczona !

Astor Piazzolla, najsławniejszy argentyński muzyk, wspaniały bandoneonista, kompozytor i aranżer, urodził się w 1921 roku w Rio de la Plata, małym mieście koło Buenos Aires. Zmarł w 1992 roku w Buenos Aires. Jego muzyka była rewolucyjną mieszanką tanga, muzyki klasycznej, swingu i muzyki współczesnej. Jego życiową ambicją było tworzenie muzyki nie do tańca, tylko do słuchania.

Organizatorem imprezy jest Miasto Konin i Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie.