• pokonkursowa wystawa prac Drakon
  • wietrzenie szafy b
  • piosenki zimowej baner druga edycja

Zajęcia w Młodzieżowym Domu Kultury

Nadchodzące Wydarzenia

24 Lis 2017;
09:00AM -
XXXVI Jesienne Spotkanie Recytatorów - Proza
24 Lis 2017;
08:00PM -
Koncert - Paluch
02 Gru 2017;
11:00AM -
Wietrzenie szafy z MDK

Kalendarz Imprez

26 27 28 29 30

Wyobraź sobie taką oto sytuację... Jest późno, za oknem ulewa, wieje i jest przenikliwie zimno. Przysłowiowa „psia pogoda”. A ty właśnie poczułeś, że chciałbyś zobaczyć coś co cię poruszy, zachwyci, wzruszy. Chociaż na chwilę chciałbyś zapomnieć o codziennej szarzyźnie i kłopotach. Wielu z nas czasem tak ma. Lodówka niestety pustawa, więc na ratunek w postaci przekąski nie masz co liczyć. Zły nastrój nie znika - męczy, ciąży jak kamień u szyi, przeszkadza. Jest na ten niemiły stan wiele recept. Jedną z nich, chociaż mało popularną jest kontakt ze sztuką. Najczęściej ludzie w takiej sytuacji poszukają w pokoju małego przedmiotu zwanego potocznie „pilotem”, nacisną czerwony „guziczek” i już mają to czego potrzebują – sztukę lub sztuczki. Świecący - pełen kolorów ekran i stereofoniczny dźwięk dostarczą tego co jest im potrzebne. A wówczas zapomną o troskach i codziennych trudach – telewizja potrafi uzależnić. Ale czy ty - odkrywca, aktywny poszukiwacz „nowego” postąpisz tak samo. Będziesz tak zwyczajnie podobny do innych, mamy nadzieję, że nie.

Spróbuj odkryć innych twórców – nie tych znanych – telewizyjnych – tych już znasz. Poszukaj nowych takich, którzy mieszkają obok ciebie, w tym samym budynku, dzielnicy, w twoim mieście. Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie stworzył dla „odkrywców” obszar, na którym mogą odkrywać „konińskie talenty”. To miejsce nazwaliśmy „GALERIĄ 365”. Jeśli chcesz nas odwiedzić, to zapraszamy. Ale zanim do nas dotrzesz musimy dać ci krótką instrukcję.

Wizyta w galerii wymaga pewnej oprawy, ceremoniału. Poszukaj w pokoju „wizytowych bamboszy” i wsuń je na stopy, dobrze jeśli będziesz miał skarpetki. Załóż najbardziej „galowy szlafrok” jaki posiadasz, najlepiej czarny lub ciemno granatowy i otul się nim, zwyczajnie żeby ci było ciepło. Dalej nie będzie już tak łatwo. Teraz najtrudniejsze zadanie – potrzebna kreatywność. Musisz zapomnieć o tym jak faktycznie jesteś ubrany, a wyobrazić sobie coś zupełnie przeciwnego – to taka zabawa, która ma sprawić, że poczujesz atmosferę małego święta. Zatem wyobraź sobie, że jesteś ubrany wyjątkowo elegancko, a wszystko wokół świadczy o tym, że za chwilę wydarzy się coś wyjątkowego.

Jeśli twoja wyobraźnia zadziałała i zdecydowałeś się na odkrywanie talentów innych koninian, to ruszaj w przepastne obszary wirtualnego świata. Tam przyda ci się nasza tajna wskazówka - odszukaj miejsce z adresem: www.mdkkonin.pl. Kiedy dotrzesz pod wskazany adres, to otwórz drzwi – zakładkę (prawy górny róg) z napisem „GALERIA 365” i zwiedzaj, odkrywaj, podziwiaj. Nazwaliśmy cię odkrywcą nie bez powodu, bo na pewno drzemie w tobie atawistyczna potrzeba odkrywania. Chcemy, namówić cię do tej takiej aktywności, bo to bardzo pożyteczne zajęcie. Możliwe, że dzięki temu projektowi odkryjesz jak zdolne jest twoje dziecko i że warto pielęgnować i rozwijać jego talenty. Zauważysz też, ilu jest wokół ciebie utalentowanych ludzi, czy pasjonatów. A może sam własną twórczością uświetnisz naszą galerię?

Obecnie organizatorzy projektu prezentować będą osiągnięcia „małych artystów” zaprzyjaźnionych z Młodzieżowym Domem Kultury w Koninie - z dziedziny plastyki. W perspektywie spróbujemy zachęcić mieszkańców miasta do prezentacji własnego dorobku, również z innych dziedzin sztuki czy pasji hobbystycznych. Z przyjemnością poznamy wasze pomysły na „galerię” i a jeśli choć trochę nam się spodobają, to będziecie mogli „GALERIĘ 365” „umeblować” tak jak wy wymyśleliście.

Współpracują z nami