Zajęcia w Młodzieżowym Domu Kultury

10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Andrzej Kowalczyk, to człowiek, który ciągle się uśmiecha i jest pełen życia. Nawet w trudnej życiowej sytuacji potrafi znaleźć, chociaż drobinkę czegoś dobrego. To pogodny młody człowiek, bardzo lubiany w swoim środowisku. Tak pozytywnie postrzegamy go również my: obecny instruktor animator i pracująca z tymi samymi osobami, ale ubiegłym roku - nauczycielka pani Małgorzata Prządka.

Miałem okazję poznać Andrzeja jako uczestnika zajęć, prowadzonych w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie. Andrzej jest jedną z wielu osób, które mogą się realizować w projekcie pn: „Grupa Twórczego Rozwoju”.

Pan Kowalczyk ma wiele pasji, jedną z nich jest sport amatorski, w którym na przestrzeni lat odniósł już wiele sukcesów. Sportowiec rywalizuje zarówno w zmaganiach pływaków jak i lekkoatletów. Ta wszechstronność świadczy o jego dużej sprawności fizycznej. Jeśli do sprawności dołożymy poczucie rytmu i świadomość ruchu, to Andrzej jawi się nam w nowej odsłonie – jako tancerz. I w tej roli (zaręczam) mógłby spokojnie stać się cennym nabytkiem każdej amatorskiej grupy tanecznej. Ale to jeszcze nie koniec jego możliwości. Pewnego razu Andrzej przyniósł papierową teczkę, a właściwie ją przywiózł, to aż z Rychwała. Kiedy ją otworzył okazało się, że skrywa wyniki kolejnej pasji chłopaka.

Obrazy, które zobaczyłem, oraz opowiadania - jak powstają zachwyciły mnie. Na przykład wyobraźcie sobie, że ten plastyk amator ma ambicję tworzenia dużych obrazów. Przeszkodą do ich powstawania jest brak odpowiednio dużych arkuszy papieru. Andrzej i na to znalazł sposób – składa duże obrazy z mniejszych elementów. Jak to robi ?. Kolorowe kompozycje powstające na mniejszych kartkach precyzyjnie do siebie pasują – kształty, kolorystyka. Kiedy zostaną, niczym puzzle, złożone w jedną całość – powstaje duży wymarzony obraz.

Ciekawe czym jeszcze zachwyci mnie pan Andrzej Kowalski – spędzający dni w Środowiskowy Dom Samopomocy im Doktora Piotra Janaszka Fundacji Mielnica, z którym Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie współpracuje. Myślę, że już dzisiaj, jego aktywność mógłby stać się dla wielu z nas źródłem refleksji nad tym, jakie duże w porównaniu z innymi mamy możliwości, a w jakim stopniu je wykorzystujemy.

Współpracują z nami