• pokonkursowa wystawa prac Drakon
  • wietrzenie szafy b
  • piosenki zimowej baner druga edycja

Zajęcia w Młodzieżowym Domu Kultury

Nadchodzące Wydarzenia

24 Lis 2017;
09:00AM -
XXXVI Jesienne Spotkanie Recytatorów - Proza
24 Lis 2017;
08:00PM -
Koncert - Paluch
02 Gru 2017;
11:00AM -
Wietrzenie szafy z MDK

Kalendarz Imprez

26 27 28 29 30

Andrzej Kowalczyk, to człowiek, który ciągle się uśmiecha i jest pełen życia. Nawet w trudnej życiowej sytuacji potrafi znaleźć, chociaż drobinkę czegoś dobrego. To pogodny młody człowiek, bardzo lubiany w swoim środowisku. Tak pozytywnie postrzegamy go również my: obecny instruktor animator i pracująca z tymi samymi osobami, ale ubiegłym roku - nauczycielka pani Małgorzata Prządka.

Miałem okazję poznać Andrzeja jako uczestnika zajęć, prowadzonych w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie. Andrzej jest jedną z wielu osób, które mogą się realizować w projekcie pn: „Grupa Twórczego Rozwoju”.

Pan Kowalczyk ma wiele pasji, jedną z nich jest sport amatorski, w którym na przestrzeni lat odniósł już wiele sukcesów. Sportowiec rywalizuje zarówno w zmaganiach pływaków jak i lekkoatletów. Ta wszechstronność świadczy o jego dużej sprawności fizycznej. Jeśli do sprawności dołożymy poczucie rytmu i świadomość ruchu, to Andrzej jawi się nam w nowej odsłonie – jako tancerz. I w tej roli (zaręczam) mógłby spokojnie stać się cennym nabytkiem każdej amatorskiej grupy tanecznej. Ale to jeszcze nie koniec jego możliwości. Pewnego razu Andrzej przyniósł papierową teczkę, a właściwie ją przywiózł, to aż z Rychwała. Kiedy ją otworzył okazało się, że skrywa wyniki kolejnej pasji chłopaka.

Obrazy, które zobaczyłem, oraz opowiadania - jak powstają zachwyciły mnie. Na przykład wyobraźcie sobie, że ten plastyk amator ma ambicję tworzenia dużych obrazów. Przeszkodą do ich powstawania jest brak odpowiednio dużych arkuszy papieru. Andrzej i na to znalazł sposób – składa duże obrazy z mniejszych elementów. Jak to robi ?. Kolorowe kompozycje powstające na mniejszych kartkach precyzyjnie do siebie pasują – kształty, kolorystyka. Kiedy zostaną, niczym puzzle, złożone w jedną całość – powstaje duży wymarzony obraz.

Ciekawe czym jeszcze zachwyci mnie pan Andrzej Kowalski – spędzający dni w Środowiskowy Dom Samopomocy im Doktora Piotra Janaszka Fundacji Mielnica, z którym Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie współpracuje. Myślę, że już dzisiaj, jego aktywność mógłby stać się dla wielu z nas źródłem refleksji nad tym, jakie duże w porównaniu z innymi mamy możliwości, a w jakim stopniu je wykorzystujemy.

Współpracują z nami